VLS3012T-6R8MR90
Mfr.Part #
VLS3012T-6R8MR90
Description
FIXED IND 6.8UH 900MA 228MOHM SM
Series :
VLS
Case Code (Metric) :
Current Rating :
900mA
Height :
1.2mm
Published :
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Max DC Current :
900mA
Case/Size Code :
Test Frequency :
1MHz
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Size / Dimension :
0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Inductance :
6.8μH
Packing Method :
TR
Tolerance :
±20%
Nonstandard
Resistance :
228mOhm
DC Resistance (DCR) :
228mOhm Max
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Pbfree Code :
yes
Datasheets
VLS3012T-6R8MR90
TDK Corporation VLS3012T-6R8MR90
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD