VLS3012HBX-1R5M
Mfr.Part #
VLS3012HBX-1R5M
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 1.5UH 4.19A 67MOHM SMD
Stock
304
In Stock :
304
Package / Case :
Nonstandard
Material - Core :
Metal
Series :
VLS-HBX
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Tolerance :
±20%
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Size / Dimension :
0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
Inductance Tolerance :
20%
Current - Saturation :
4.41A
Published :
2017
DC Resistance (DCR) :
67mOhm Max
Current Rating (Amps) :
4.19A
Shielding :
Shielded
Factory Lead Time :
12 Weeks
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Inductance :
1.5μH
Datasheets
VLS3012HBX-1R5M
TDK Corporation VLS3012HBX-1R5M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD