VLS3012ET-220M
Mfr.Part #
VLS3012ET-220M
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 22UH 440MA 756MOHM SMD
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Mount :
Surface Mount
Test Frequency :
1MHz
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Resistance :
756mOhm
DC Resistance (DCR) :
756mOhm Max
Tolerance :
±20%
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
Military Standard :
Not
Package / Case :
Nonstandard
Max DC Current :
490mA
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
ECCN Code :
EAR99
Series :
VLS
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Height :
1.2mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
3.1mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Inductance :
22μH
Packing Method :
TR
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
12 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Functions :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating :
440mA
HTS Code :
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Case/Size Code :
3030-12M
Shielding :
Shielded
Material - Core :
Ferrite
Datasheets
VLS3012ET-220M
TDK Corporation VLS3012ET-220M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD