VLS3012CX-150M-1
Mfr.Part #
VLS3012CX-150M-1
Description
FIXED IND 15UH SMD
Tolerance :
±20%
RoHS :
Details
Self Resonant Frequency :
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Length :
3 mm
Saturation Current :
770 mA
Mounting Style :
PCB Mount
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Package :
Digi-Reel?
Product Type :
Ferrite
Width :
3 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Product Category :
Power Inductors - SMD
Ratings :
Inductance :
15 µH
Type :
Drum Core, Wirewound
Packaging :
Cut Tape
Core Material :
Ferrite
DC Resistance (DCR) :
Product :
Power Inductors
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Current - Saturation (Isat) :
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
TDK
Q @ Freq :
Height :
1.2 mm
Diameter :
Package / Case :
Nonstandard
Features :
Test Frequency :
1 MHz
Termination :
Standard
Frequency - Self Resonant :
Application :
COMMERCIAL
Brand :
TDK
Datasheets
VLS3012CX-150M-1
TDK Corporation VLS3012CX-150M-1
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD