VLS3010ET-3R3M-CA
Mfr.Part #
VLS3010ET-3R3M-CA
Description
FIXED IND 3.3UH 1.5A 156MOHM SMD
Current Rating :
1.5A
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Test Frequency :
1MHz
Inductance :
3.3μH
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Tolerance :
±20%
Current - Saturation :
1A
DC Resistance (DCR) :
156mOhm Max
Series :
VLS-E-CA
Shielding :
Shielded
Material - Core :
Ferrite
Size / Dimension :
0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
Datasheets
VLS3010ET-3R3M-CA
TDK Corporation VLS3010ET-3R3M-CA
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD