VJ2012Y181KXUSTX1
Mfr.Part #
VJ2012Y181KXUSTX1
Description
CAP CER 180PF 250VAC X7R 2012
Size / Dimension :
0.200Lx0.126W 5.08mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Capacitance :
180pF
Voltage - Rated :
250VAC
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ2012Y181KXUSTX1
VJ 2012 5030Metric Ceramic Capacitor 0.200Lx0.126W 5.08mmx3.20mm X7R ±10% 180pF