VJ2012A101KXUSTX1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ2012A101KXUSTX1
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Description
CAP CER 100PF 250VAC C0G 2012
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
VJ
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
Safety
Voltage - Rated :
250VAC
Capacitance :
100pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Ratings :
X1, Y2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.200Lx0.126W 5.08mmx3.20mm
Datasheets
VJ2012A101KXUSTX1
VJ 2012 5030Metric Ceramic Capacitor 0.200Lx0.126W 5.08mmx3.20mm C0G NP0 ±10% 100pF