VJ2012A270JXUSTX1
Mfr.Part #
VJ2012A270JXUSTX1
Description
CAP CER 27PF 250VAC C0G/NP0 2012
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Voltage - Rated :
250VAC
Capacitance :
27pF
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.200Lx0.126W 5.08mmx3.20mm
Datasheets
VJ2012A270JXUSTX1
VJ 2012 5030Metric Ceramic Capacitor 0.200Lx0.126W 5.08mmx3.20mm C0G NP0 ±5% 27pF