VJ2012A121JXUSTX2
Mfr.Part #
VJ2012A121JXUSTX2
Description
CAP CER 120PF 250VAC C0G 2012
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
X2
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Capacitance :
120pF
Size / Dimension :
0.200Lx0.126W 5.08mmx3.20mm
Voltage - Rated :
250VAC
Tolerance :
±5%
Datasheets
VJ2012A121JXUSTX2
VJ 2012 5030Metric Ceramic Capacitor 0.200Lx0.126W 5.08mmx3.20mm C0G NP0 ±5% 120pF