VJ0805A220FXAAP
Mfr.Part #
VJ0805A220FXAAP
Description
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±1%
Capacitance :
22pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
C0G NP0
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Voltage - Rated :
50V
Length :
2mm
Depth :
1.25mm
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ0805A220FXAAP
Vishay / Vitramon VJ0805A220FXAAP
VJ 22pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
VJ0805A220FXAAP Overview
A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.This device can operate on voltage - Rated DC of 50V.
VJ0805A220FXAAP Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V