VJ0805A200JXBAC
Mfr.Part #
VJ0805A200JXBAC
Description
CAP CER 20PF 100V C0G/NP0 0805
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Height :
1.45mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
20pF
Voltage - Rated DC :
100V
Width :
1.25mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
2mm
Depth :
1.25mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
VJ0805A200JXBAC
Vishay / Vitramon VJ0805A200JXBAC
VJ 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±5% 20pF