VJ0805A1R2DXBAC
Mfr.Part #
VJ0805A1R2DXBAC
Description
CAP CER 1.2PF 100V C0G/NP0 0805
Max Operating Temperature :
150°C
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
1.25mm
Series :
VJ
Published :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated DC :
100V
Tolerance :
±0.5pF
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
1.2pF
Factory Lead Time :
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
2mm
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
VJ0805A1R2DXBAC
Vishay / Vitramon VJ0805A1R2DXBAC
VJ 1.2pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)