VJ0805A152JXBPW1BC
Mfr.Part #
VJ0805A152JXBPW1BC
Description
CAP CER 1500PF 100V C0G/NP0 0805
Ceramic Capacitors
Dielectric Material :
Tantalum
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1500pF
Mount :
Surface Mount
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric :
C0G
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
100V
Length :
2mm
Voltage - Rated :
100V
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Depth :
1.25mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Vishay / Vitramon VJ0805A152JXBPW1BC
VJ 1500pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)