VJ0805A152JXBMP
Mfr.Part #
VJ0805A152JXBMP
Description
CAP CER 1500PF 100V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Capacitance :
1500pF
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
100V
Voltage - Rated DC :
100V
Length :
2mm
Depth :
1.25mm
Datasheets
VJ0805A152JXBMP
Vishay / Vitramon VJ0805A152JXBMP
VJ 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±5% 1500pF