VJ0805A152GXXCW1BC
Mfr.Part #
VJ0805A152GXXCW1BC
Description
CAP CER 1500PF 25V C0G/NP0 0805
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
1500pF
Length :
2mm
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
1.45mm
C0G NP0
Mount :
Surface Mount
Width :
1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Factory Lead Time :
15 Weeks
Depth :
1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
25V
Dielectric Material :
Tantalum
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
25V
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±2%
Vishay / Vitramon VJ0805A152GXXCW1BC
VJ 1500pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)