VJ0805A152FXBMC
Mfr.Part #
VJ0805A152FXBMC
Description
CAP CER 1500PF 100V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
1500pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
100V
Voltage - Rated :
100V
Length :
2mm
Max Operating Temperature :
150°C
Depth :
1.25mm
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Datasheets
VJ0805A152FXBMC
Vishay / Vitramon VJ0805A152FXBMC
VJ 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±1% 1500pF