VJ0805A152FFAAT
Mfr.Part #
VJ0805A152FFAAT
Description
CAP CER 1500PF 50V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated :
50V
Depth :
1.25mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Capacitance :
1500pF
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
2mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ0805A152FFAAT
Vishay / Vitramon VJ0805A152FFAAT
VJ 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±1% 1500pF