VJ0805A151KXEMP
Mfr.Part #
VJ0805A151KXEMP
Description
CAP CER 150PF 500V C0G/NP0 0805
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
150pF
Factory Lead Time :
13 Weeks
Published :
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±10%
Length :
2mm
Voltage - Rated DC :
500V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Operating Temperature :
150°C
Depth :
1.25mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Datasheets
VJ0805A151KXEMP
Vishay / Vitramon VJ0805A151KXEMP
VJ 150pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)