VJ0805A151KXEAP
Mfr.Part #
VJ0805A151KXEAP
Description
CAP CER 150PF 500V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated :
500V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated DC :
500V
Length :
2mm
Capacitance :
150pF
Depth :
1.25mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
VJ0805A151KXEAP
Vishay / Vitramon VJ0805A151KXEAP
VJ 150pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)