VJ0805A151KXCMP
Mfr.Part #
VJ0805A151KXCMP
Description
CAP CER 150PF 200V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated DC :
200V
Depth :
1.25mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±10%
Mount :
Surface Mount
Length :
2mm
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Published :
Capacitance :
150pF
Datasheets
VJ0805A151KXCMP
Vishay / Vitramon VJ0805A151KXCMP
VJ 150pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)