VJ0805A151KXCMC
Mfr.Part #
VJ0805A151KXCMC
Description
CAP CER 150PF 200V C0G/NP0 0805
Length :
2mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
200V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±10%
Depth :
1.25mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
200V
Published :
Capacitance :
150pF
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Datasheets
VJ0805A151KXCMC
Vishay / Vitramon VJ0805A151KXCMC
VJ 150pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)