VJ0805A151KXBMC
Mfr.Part #
VJ0805A151KXBMC
Description
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Capacitance :
150pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.25mm
Voltage - Rated DC :
100V
Voltage - Rated :
100V
Length :
2mm
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ0805A151KXBMC
Vishay / Vitramon VJ0805A151KXBMC
VJ 150pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)