VJ0805A151JXCMP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0805A151JXCMP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 150PF 200V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
1.25mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
VJ
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated :
200V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
150pF
Length :
2mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Max Operating Temperature :
150°C
Published :
Dielectric :
C0G
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated DC :
200V
Datasheets
VJ0805A151JXCMP
Vishay / Vitramon VJ0805A151JXCMP
VJ 150pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)