VJ0805A151JXCAC
Mfr.Part #
VJ0805A151JXCAC
Description
CAP CER 150PF 200V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated DC :
200V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Surface Mount, MLCC
Length :
2mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Capacitance :
150pF
Depth :
1.25mm
Datasheets
VJ0805A151JXCAC
Vishay / Vitramon VJ0805A151JXCAC
VJ 150pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)