VJ0805A151JXBMC
Mfr.Part #
VJ0805A151JXBMC
Description
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 0805
Stock
555
In Stock :
555
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Dielectric :
C0G
Case Code (Metric) :
2012
Voltage - Rated :
100V
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
100V
Depth :
1.25mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Length :
2mm
Series :
VJ
Lead Free :
Lead Free
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
150pF
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
0805
Datasheets
VJ0805A151JXBMC
Vishay / Vitramon VJ0805A151JXBMC
VJ 150pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)