VJ0805A151JXAMP
Mfr.Part #
VJ0805A151JXAMP
Description
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 0805
Factory Lead Time :
13 Weeks
Capacitance :
150pF
Depth :
1.25mm
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
50V
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Length :
2mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
VJ0805A151JXAMP
Vishay / Vitramon VJ0805A151JXAMP
VJ 150pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)