VJ0805A151JXAMC
Mfr.Part #
VJ0805A151JXAMC
Description
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 0805
Ceramic Capacitors
Case Code (Imperial) :
Length :
2mm
Capacitance :
150pF
Width :
1.25mm
Depth :
1.25mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated :
50V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Height :
1.45mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±5%
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Published :
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
VJ0805A151JXAMC
Vishay / Vitramon VJ0805A151JXAMC
VJ 150pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)