VJ0805A151JFAAT
Mfr.Part #
VJ0805A151JFAAT
Description
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Capacitance :
150pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
VJ0805A151JFAAT
Vishay / Vitramon VJ0805A151JFAAT
VJ 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±5% 150pF