VJ0805A151GXCAP
Mfr.Part #
VJ0805A151GXCAP
Description
CAP CER 150PF 200V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
0805 (2012 Metric)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
200V
Voltage - Rated :
200V
Depth :
1.25mm
Capacitance :
150pF
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Length :
2mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ0805A151GXCAP
Vishay / Vitramon VJ0805A151GXCAP
VJ 150pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
VJ0805A151GXCAP Overview
This device's program size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.Ceramic capacitor is necessary to have a temperature that is greater than -55°C for stable operation.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 200V can be used for operation.
VJ0805A151GXCAP Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V