VJ0805A151GXBMC
Mfr.Part #
VJ0805A151GXBMC
Description
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated DC :
100V
Depth :
1.25mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
C0G
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
0805 (2012 Metric)
Max Operating Temperature :
150°C
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Capacitance :
150pF
Factory Lead Time :
13 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Length :
2mm
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
VJ0805A151GXBMC
Vishay / Vitramon VJ0805A151GXBMC
VJ 150pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
VJ0805A151GXBMC Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.Powered by voltage of 100V, it can be operated with a voltage of rated DC.
VJ0805A151GXBMC Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V