VJ0805A151FXXCW1BC
Mfr.Part #
VJ0805A151FXXCW1BC
Description
CAP CER 150PF 25V C0G/NP0 0805
Depth :
1.25mm
Voltage - Rated DC :
25V
Height :
1.45mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
Dielectric :
C0G
Published :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Dielectric Material :
Tantalum
VJ
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
25V
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Applications :
GENERAL PURPOSE
Case Code (Metric) :
Width :
1.25mm
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
150pF
Length :
2mm
Vishay / Vitramon VJ0805A151FXXCW1BC
VJ 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±1% 150pF