VJ0805A151FXQCW1BC
Mfr.Part #
VJ0805A151FXQCW1BC
Description
CAP CER 150PF 10V C0G/NP0 0805
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Dielectric Material :
Tantalum
Width :
1.25mm
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
Depth :
1.25mm
Voltage - Rated DC :
10V
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Capacitance :
150pF
Lead Free :
Lead Free
Series :
VJ
Height :
1.45mm
Max Operating Temperature :
125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Termination :
SMD/SMT
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
2mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Vishay / Vitramon VJ0805A151FXQCW1BC
VJ 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±1% 150pF