VJ0805A151FXJCW1BC
Mfr.Part #
VJ0805A151FXJCW1BC
Description
CAP CER 150PF 16V C0G/NP0 0805
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Imperial) :
Width :
1.25mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Dielectric Material :
Tantalum
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
1.25mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
Published :
Height :
1.45mm
Length :
2mm
Voltage - Rated DC :
16V
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
Capacitance :
150pF
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Vishay / Vitramon VJ0805A151FXJCW1BC
VJ 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±1% 150pF