VJ0805A151FXACW1BC
Mfr.Part #
VJ0805A151FXACW1BC
Description
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
150pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
VJ
Length :
2mm
Lead Free :
Lead Free
Tape and Reel (TR)
Height :
1.45mm
Published :
Voltage - Rated DC :
50V
Depth :
1.25mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Dielectric Material :
Tantalum
Factory Lead Time :
15 Weeks
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Vishay / Vitramon VJ0805A151FXACW1BC
VJ 150pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)