VJ0805A150KXCAC
Mfr.Part #
VJ0805A150KXCAC
Description
CAP CER 15PF 200V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
200V
Depth :
1.25mm
Capacitance :
15pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Operating Temperature :
150°C
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
200V
Length :
2mm
Datasheets
VJ0805A150KXCAC
Vishay / Vitramon VJ0805A150KXCAC
VJ 15pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)