VJ0805A150JXEAC
Mfr.Part #
VJ0805A150JXEAC
Description
CAP CER 15PF 500V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Max Operating Temperature :
150°C
Capacitance :
15pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±5%
Length :
2mm
Voltage - Rated DC :
500V
Depth :
1.25mm
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
VJ0805A150JXEAC
Vishay / Vitramon VJ0805A150JXEAC
VJ 15pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)