VJ0805A150JXCAC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0805A150JXCAC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 15PF 200V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Dielectric :
C0G
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
1.25mm
Length :
2mm
Voltage - Rated DC :
200V
Voltage - Rated :
200V
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
VJ
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
15pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
VJ0805A150JXCAC
Vishay / Vitramon VJ0805A150JXCAC
VJ 15pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)