VJ0805A121FXAAP
Mfr.Part #
VJ0805A121FXAAP
Description
CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Depth :
1.25mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
2mm
Capacitance :
120pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Published :
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ0805A121FXAAP
Vishay / Vitramon VJ0805A121FXAAP
VJ 120pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
VJ0805A121FXAAP Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.Powered by voltage of 50V, it can be operated with a voltage of rated DC.
VJ0805A121FXAAP Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V