VJ0805A120KXEMP
Mfr.Part #
VJ0805A120KXEMP
Description
CAP CER 12PF 500V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated DC :
500V
Depth :
1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
Max Operating Temperature :
150°C
Capacitance :
12pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
500V
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Length :
2mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
VJ0805A120KXEMP
Vishay / Vitramon VJ0805A120KXEMP
VJ 12pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)