VJ0805A120KXCMP
Mfr.Part #
VJ0805A120KXCMP
Description
CAP CER 12PF 200V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated :
200V
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
Length :
2mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated DC :
200V
Capacitance :
12pF
Depth :
1.25mm
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ0805A120KXCMP
Vishay / Vitramon VJ0805A120KXCMP
VJ 12pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)