VJ0805A120KXCMC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0805A120KXCMC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 12PF 200V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
200V
Max Operating Temperature :
150°C
Series :
VJ
Dielectric :
C0G
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.25mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
12pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Published :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
2mm
Voltage - Rated DC :
200V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
VJ0805A120KXCMC
Vishay / Vitramon VJ0805A120KXCMC
VJ 12pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)