VJ0805A120KXAAC
Mfr.Part #
VJ0805A120KXAAC
Description
CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 0805
Max Operating Temperature :
150°C
Capacitance :
12pF
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Length :
2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
1.25mm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
VJ0805A120KXAAC
Vishay / Vitramon VJ0805A120KXAAC
VJ 12pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)