VJ0805A120JXBMC
Mfr.Part #
VJ0805A120JXBMC
Description
CAP CER 12PF 100V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated DC :
100V
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±5%
Capacitance :
12pF
VJ
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Length :
2mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Depth :
1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ0805A120JXBMC
Vishay / Vitramon VJ0805A120JXBMC
VJ 12pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)