VJ0805A120JXAAC
Mfr.Part #
VJ0805A120JXAAC
Description
CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±5%
Depth :
1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
12pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
2mm
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
VJ0805A120JXAAC
Vishay / Vitramon VJ0805A120JXAAC
VJ 12pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)