VJ0805A120FXXCW1BC
Mfr.Part #
VJ0805A120FXXCW1BC
Description
CAP CER 12PF 25V C0G/NP0 0805
Ceramic Capacitors
Dielectric Material :
Tantalum
Capacitance :
12pF
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated :
25V
Dielectric :
C0G
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
25V
Case Code (Metric) :
Depth :
1.25mm
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
15 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Length :
2mm
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
C0G NP0
Height :
1.45mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.25mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Vishay / Vitramon VJ0805A120FXXCW1BC
VJ 12pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)