VJ0805A120FXBCW1BC
Mfr.Part #
VJ0805A120FXBCW1BC
Description
CAP CER 12PF 100V C0G/NP0 0805
Depth :
1.25mm
Length :
2mm
Lead Free :
Lead Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
Voltage - Rated :
100V
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
100V
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
15 Weeks
Capacitance :
12pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.25mm
C0G NP0
Height :
1.45mm
Dielectric Material :
Tantalum
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Vishay / Vitramon VJ0805A120FXBCW1BC
VJ 12pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)