VJ0805A112GXAMT
Mfr.Part #
VJ0805A112GXAMT
Description
CAP CER 1100PF 50V C0G/NP0 0805
Depth :
1.25mm
Max Operating Temperature :
150°C
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Radiation Hardening :
No
Length :
2mm
Tolerance :
±2%
Capacitance :
1100pF
Voltage - Rated :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Published :
Voltage - Rated DC :
50V
1 (Unlimited)
Datasheets
VJ0805A112GXAMT
Vishay / Vitramon VJ0805A112GXAMT
VJ 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±2% 1100pF