VJ0805A111JXAMC
Mfr.Part #
VJ0805A111JXAMC
Description
CAP CER 110PF 50V C0G/NP0 0805
Length :
2mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated DC :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Termination :
SMD/SMT
Capacitance :
110pF
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Datasheets
VJ0805A111JXAMC
Vishay / Vitramon VJ0805A111JXAMC
VJ 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±5% 110pF