VJ0805A102KXBMC
Mfr.Part #
VJ0805A102KXBMC
Description
CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 0805
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
2mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
13 Weeks
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
1000pF
Depth :
1.25mm
Voltage - Rated :
100V
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
100V
Datasheets
VJ0805A102KXBMC
Vishay / Vitramon VJ0805A102KXBMC
VJ 1000pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)