VJ0805A102KXBAT
Mfr.Part #
VJ0805A102KXBAT
Description
CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 0805
Surface Mount, MLCC
Width :
1.25mm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
1.45mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Operating Temperature :
150°C
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
2mm
Voltage - Rated :
100V
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
1000pF
Radiation Hardening :
No
Published :
Depth :
1.25mm
Datasheets
VJ0805A102KXBAT
Vishay / Vitramon VJ0805A102KXBAT
VJ 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±10% 1000pF